Вихователь
понеділок, 10 січня 2022 р.
четвер, 9 квітня 2020 р.
Заняття
Конспект заняття з ознайомлення з
навколишнім
« Як тебе не любити рідне місто моє…»
( старша группа)
Конспект
підготувала
вихователь групи «Сонечко»
Ринденко Юлія Миколаївна
ДНЗ КТ № 25 м.Прилуки, Чернігівської обл.
Мета: Формувати в
дітей знання про рідне місто, його вулиці, головні об’єкти та їх розташування. Повторити правила поводження в
природному довкіллі. Використовувати в мовленні прислівя і приказки по темі.
Вести діалог з дорослими , висловлювати свою думку, враження, припущення.
Розвивати інтонаційну виразність
мови, вміння аналізувати, розмірковувати. Підтримувати бажання вирости гідними
прилучанами. Розвивати цікавість до виконання завдань естетичного характеру.
Виховувати любов до рідного міста,
бажання берегти та примножувати його красу.
Методи та прийоми: дидактичні ігри: « Назви вулицю», «Добре - погано», дидактичні вправи:
«Місто яке?», « Крісло мрійника», «Коло вражень».
Матеріал:
слайд шоу з об’єктами міста Прилуки ,приказки та прислів'я по темі, мікрофон,
картка-звернення червоного кольору.
Попередня робота: екскурсії по місту; дидактичні
ігри «Оціни вчинок», «Подорож по місту», «Квітка добра», перегляд фотографій
міста Прилуки; повторення домашньої адреси; вивчення віршів, прислів’їв,
приказок по темі.
План-схема заняття:
Організаційний момент.
Психогімнастика «Ми – одна сім’я»
У цій групі – ми сім’я
1,2,3 (оплески в долоньки)
Ми і ви, ти і я (показують на себе,
вихователя, друзів)
1,2,3 (оплески)
Усміхнись тому, хто поряд
1,2,3 (посміхаються один одному)
Ми і ви, ти і ми –одна сім’я.
Дидактична гра «Назви вулицю»
-
А зараз ви назвете вулицю на якій живете.
А щоб краще було чути будемо говорити
в мікрофон
(у колі «Я живу на вулиці
Іванівській, а ти?..»)
-
В якому місті ми живемо? (місто Прилуки)
Дидактична вправа «Місто яке?»
-
Скажемо гарні слова-компліменти про наше місто Прилуки, яке воно? (діти
називають слова і «кладуть» в долоньку вихователю слова: гарне, красиве,
зелене, рідне, мальовниче)
-
А звідки можна дізнатися про наше місто? (з книжок, газет, інтернету, почути по
радіо)
А ще можна здійснити екскурсію. А
зараз ми закриємо очі і уявимо, що ми здійснюємо подорож над нашим містом на
машині часу.
На екскурсію
казкову
Є у нас
година
На машин часу
Об'їдем ми
місто
Тож часу не
гайте,
Швиденько
сідайте.
На зелених берегах красеня- ріки Удаю
широко розкинулося місто Прилуки, яке чарує кожного не тільки неповторною
красою, але й приваблює своєю славною, часом трагічною історєю, своїми добрими,
працьовитими і талановитими людьми. На території міста є пам'ятникі, які не
дають стерти в пам'яті спогади про тих людей, які залишили нам цінну культурну
спадщину.
Перегляд слайдів (коментую – роль екскурсовода).
1-й слайд:
Пам'ятник Т. Г. Шевченку розташований у середмісті в міському
сквері на Центральній площі на розі вулиць Київська та ім. Юрія Коптєва.
Пам'ятник є першим в Україні саме як художнику. Задля цього автори па'ятника
зобразили Т.Г.Шевченка з пензлем і палітрою.
2-й слайд:
Л.В.Забашта – українська
поетеса, яка народилася в місті Прилуки. Вона писала вірші для дітей. Головним
завданням Л.В.Забашти, як дитячої поетеси було бажання відкривати малюкам поезю
життя шляхом проявлення у слові краси
гармонії світу.
3-й слайд:
Микола Яковченко- один з
найкращих і популярних українських акторів з яскравим і неповторним комедійним
талантом. Микола Яковченко народився в Прилуках.
4-слайд:
На центральній площі
міста розташований пам'ятник святителю Іосафу Бєлгородському, який був
відкритий на святкування 100 – річнийі з дня канонізації Прилуцького
чудотворця.
-
Діти в нашому місті є Недбайки,
Зривайки, Поламайки, вони роблять шкоду в місті.
-
Хто хоче бути таким?
-
А якими хочете бути? (добрими, дбайливими, гарними господарями міста).
Як дбаєш, так і маєш.
Що можуть зробити дорослі і діти, щоб наше місто було чисте,
квітуче, сонячне?
Дидактична гра «Добре-Погано»
(на картинках зображені добрі і погані вчинки, діти обирать
картинку і обговорюють, що на ній зображено оціннюючи вчинок героїв).
Дидактична вправа « Крісло мрійника»( діти по
черзі сідають у крісло і розповідають, яким вони хочуть бачити місто).
Фікультхвилинка «Добрі справи»
Той, хто любить працювати, моє добрих
справ багато.
(ритмічно плескають у долоні)
Квіти в квітнику полити,
Деревце ще посадити,
Підмести в садку доріжу,
Ще і наш майданчик трішки.
Збудувати годівнички
Для горобчика і синички,
Щоб у наших діток
Був красивим дитсадок.
-
Звернемося до жителів нашого міста, як треба дбати про рідне місто.
Діти в колі передають один одному картку-звернення і
називають приказки та прислів’я.
***
Землю сонце прикрашає, а людину
вчинки.
***
Посієш вчинок – виросте звичка
***
Хто тримає в чистоті джерело, той п’є
чисту воду
***
Не рубай дерево, яке дає тобі затінок
***
Чисто не там, де прибирають, а там,
де не смітять
***
Чистота – найкраще красота
***
Добре роби – добре і буде
***
Не брудни криниці, бо схочеш напитись
водиці
***
Як дбаєш, так і маєш
***
Забруднимо воду, засмутимо природу
***
Не одяг красить людину, а добрі діла
***
Так треба в світі жити, щоб лиха не
чинити
- Від кожного з нас залежить, яким буде наше рідне місто. То
ж давайте ці вогники, які запалили у сердечках, понесемо по життю (прикладають
праву долоньку до серця).
«Коло
вражень»
-Які враження? Що
сподобалось? Кому про це хотіли б розповісти? Що сподобалось найбільше? Що
нового дізналися?
Використана література:
1. Логвіненко
І.І., Тарасова О.С., Христич О.О., Швайка Л.А., Патріотичне виховання в
ДНЗ.-Х.: ВГ «Основа», 2016.- 463 с.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім « Як тебе не любити рідне місто моє…» ( старша группа) Конспект підготувала виховат...